Przejdź do treści

AKCS

Strona główna » Metale ciężkie w domu

Metale ciężkie w domu

Dlaczego warto myć się po wizycie na strzelnicy? Czy zmieniać ubrania na czyste?

 Strzelanie powoduje wydzielanie się dymu i pyłu z wystrzeliwanych pocisków oraz prochu strzelniczego, które mogą zawierać szkodliwe substancje chemiczne takie jak ołów, kadm, rtęć, azbest czy inne metale ciężkie. Te substancje mogą być szkodliwe dla zdrowia, jeśli są dostarczane do organizmu przez skórę lub przez układ oddechowy. Mycie ciała specjalistycznymi kosmetykami strzeleckimi oraz dokładne pranie ubrań (nasz metoda to podwójne płukanie w niskiej temperaturze) po strzelaniu pomaga usunąć te substancje i zmniejsza ryzyko ich dostania się do organizmu.

Mycie ciała po strzelaniu jest szczególnie ważne, ponieważ skóra jest głównym czynnikiem, w jaki organizm absorbuje substancje chemiczne. Mycie twarzy, rąk i innych części ciała, które mogą być narażone na kontakt z dymem i pyłem, pomaga usunąć te substancje z powierzchni skóry i zapobiega ich wchłanianiu. Bardzo ważne, żeby robić to w niskiej temperaturze wody w przeciwnym wypadku, pory naszej skóry otwierają się i w ten sposób szkodliwe substancję łatwiej wchłaniają się do naszego ciała.

Mycie ubrań po strzelaniu jest równie ważne, ponieważ substancje chemiczne mogą gromadzić się na tkaninie i pozostawać tam przez długi czas, nawet po tym, jak zostaną usunięte z powierzchni skóry. Pranie ubrań po strzelaniu pomaga usunąć te substancje i zmniejsza ryzyko dostania się ich do organizmu przez skórę lub przez układ oddechowy. Warto nosić ze sobą ubrania na zmianę, po skończonym treningu strzeleckim włożyć je do foliowej torby. Prać osobno od innych ubrań.

 Podsumowując, mycie się po strzelaniu na strzelnicy jest ważne, aby zapobiec dostawaniu się szkodliwych substancji chemicznych do organizmu, a także pozbycie się kurzu i brudu, które mogą gromadzić się na skórze i ubraniu podczas strzelania.

Call Now Button