Przejdź do treści

AKCS

Strona główna » Objawy zatrucia ołowiem

Objawy zatrucia ołowiem

Objawy zatrucia ołowiem.

Objawy zatrucia ołowiem mogą być różne i zależą od poziomu narażenia na ołów oraz czasu trwania narażenia. Oto niektóre z objawów, które mogą wystąpić u osób zatrutych ołowiem:

  • Bóle głowy i zawroty głowy – ołów może powodować uszkodzenie układu nerwowego, co skutkuje bólem głowy i zawrotami.
  • Nudności, wymioty i biegunka – ołów może powodować problemy trawienne, takie jak nudności, wymioty i biegunka.
  • Osłabienie i trudności w koncentracji – ołów może powodować zmęczenie i trudności w koncentracji, co utrudnia codzienne funkcjonowanie.
  • Zaburzenia widzenia i zaburzenia równowagi – ołów może uszkodzić układ nerwowy odpowiedzialny za widzenie i równowagę, co skutkuje trudnościami w widzeniu i chwiejnością.
  • Bóle mięśni i stawów – co utrudnia ruchy i uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
  • Depresja, zaburzenia snu i trudności w oddychaniu

W ciężkich przypadkach zatrucia ołowiem, mogą wystąpić poważne problemy zdrowotne, takie jak uszkodzenie nerek, wątroby i innych narządów.

W przypadku podejrzenia zatrucia ołowiem, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem i poddać się badaniom krwi w celu określenia poziomu ołowiu we krwi. Lekarz może zalecić leczenie, które może obejmować chelatację, leki przeciwbólowe i witaminy, a także zalecić unikanie dalszego kontaktu z źródłem ołowiu. Dlatego warto pomyśleć o swoim zdrowi zawczasu i cieszyć się hobby w świadomy sposób.

Call Now Button